Sıralama seçin
Görünüm:
1 2 3
Toplam 233 ürün görüntüleniyor.
1 2 3

Cildinizi bir sanat eseri olarak düşünün. Sizde bu sanat eserini galerinizde sergileyeceksiniz. Kulağa hoş geliyor değil mi :)? Zaten sunacağınız bu sanat eserini yaratıcı eşsiz bir şekilde size bahşetmiş. Yapacağınız şey eseri en iyi şekilde bakımlarını yaparak sunuma hazır hale getirmek.

Sanat galerinizi misafirlerinize sunmadan önce bir güzel temizlemek gerekiyor. Etraf toz içerisindeyken yaptığınız hiçbir şey sunuma katkı sağlamayacaktır.

Cildin Temizlenme Aşamaları

Cilt Temizleyici + Tonik

Cilt Temizleyici Ürünler

Cilt temizleyiciler değişik formlarda üretilmektedir. Sabun, köpük, losyon, jel, süt, su (misel), tonik vs.

Peki neden? İnsanlar genelde gün içerisinde tek bir yerde zaman geçirmiyor. Evde, gezmede, işte, eğlencede vs. bu durum ürünlerin uygulanabilirliğini etkiliyor ve dolayısıyla üreticiler değişik formlarda ürünler sunuyor. Ayrıca cilt tipi içinde bir takım farklılıklar mevcut.

Örneğin sabah geç uyandınız, işe yetişmek için bırakın cilt bakımını makyaj bile yapamadan servisin yolunu tuttunuz. İş yerinde cilt bakımınızı aksatmadan devam ettirebilmeniz, yöneticiniz ya da patronunuzla arayı açmamanız için hızlı bir temizleyiciye ihtiyacınız var demektir. Hemen çantanızdan misel solüsyonu çıkarıp cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Üstelik tonik kullanmaya da gerek kalmaz.

Temizleyici köpük (foam): Tüm cilt tiplerinde rahatça kullanılabilir. Cildi makyaj ve kirlerden arındırır. Alın ortası ve burun üzerinde etkili bir temizleme sağlar. El ile ovuşturularak uygulanır. Devamında cilt bol suyla durulanır ve tonik ile ciltte kalan köpük artıkları vs. silinerek temizlenir.

Temizleme jeli: Karma, yağlı ve akneye yatkın cilt tiplerinde daha iyi bir etkiye sahiptir. Cildi makyaj ve kirlerden arındırır. El ile ovuşturularak uygulanır. Devamında cilt bol suyla durulanır ve tonik ile ciltte kalan köpük artıkları vs. silinerek temizlenir.

Temizleme sütü (emulsion): Kuru ve hassas cilt tiplerinde daha etkili bir temizlik sağlar. Ağır makyaj sonrasında da etkilidir. Sütü cilde yaydıktan sonra kâğıt mendille silinerek uygulanır. Bazı ürünler hariç genelde durulanmaz devamında tonikle silinerek süt artıkları temizlenir.

Temizleme losyonu: Losyonlar cilt temizliğinde tüm cilt tiplerinde sıkça kullanılır. Uygulamadan birkaç dakika sonra suyla durulanır. Aynı zamanda nemlendirici özelliği vardır.

Temizleme suyu (misel solüsyonu): Misel solüsyonları aynı temizleme sütlerinde olduğu gibi kâğıt mendille silinerek uygulanır. Cilt durulanmaz.

Sabun: Cilt temizliğinde sıkça kullanımı önerilmemekle birlikte sadece cilt için özel üretilmiş pH değerini koruyan cilt bakım sabunları da vardır. Uygulamanın devamında mutlaka tonikle silinerek ciltten uzaklaştırılmalı, cildin pH değeri dengelenmelidir.

Tonik

Tonikler, temizleyicilerden sonra pamuk yardımıyla uygulanarak ciltteki temizleyici artıklarını temizler, gözenekleri sıkılaştırarak yağ ve akne oluşumunu önler. Yağlı ve akneye yatkın cilt tiplerinde alkollü tonik kullanılması önerilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.